• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Шкільна акція "Збережи книгу!"

/Files/images/cooltext1246598583.gif

Важливим показником рівня виховної роботи в школі є стан збереження навчальної книги. З метою збереження підручників та книг, залучення школярів до книги як до джерела знань, культурних надбань та цінностей народу України, популяризації та вивчення української мови, класичної та сучасної світової літератури, виховання інтересу до читання, в нашій школі проходить загальношкільна акція "Збережи книгу!".

На початку навчального року, разом із класними керівниками, проводиться видача підручників всім учням. Класні керівники проводять необхідну роботу з учнями щодо виховання в них дбайливого ставлення до навчальної книги. Організовують своєчасне повернення підручників до бібліотеки після закінчення навчального року та здають відомість – звіт про роботу по збереженню підручників кожного класу.

Щомісячно проводяться рейди-перевірки стану підручників. Результати перевірок записуються до рейдового журналу, а потім відображаються на стенді «Збережи книгу!».

/Files/photogallery/Изображение 046.jpg

Важливою ланкою в акції "Збережи книгу!" є робота гуртка "Книжкова лікарня" девізом якої є - "Поверни в бібліотеку відремонтовану книгу!". Кожне заняття проводиться згідно з планом і обов'язково починається з теорії, а закінчується практикою.

/Files/photogallery/Изображение 142.jpg

З метою залучення батьків до процесу збереження книги, формування в учнів бережливого ставлення до неї, на час проведення загальношкільних батьківських зборів оформляються виставки підручників. На загальношкільних батьківських зборах знайомимо батьків з організаційним наказом, умовами конкурсу "Збережи книгу!", з результатами рейдів – перевірок. На допомогу батькам створено стенд «Для вас, батьки» , де висвітлюються поради, які допоможуть їм у роботі з дітьми при читанні.

ЄДИНІ ВИМОГИ ДО КОРИСТУВАННЯ І ЗБЕРЕЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ КНИГИ
  • учні зобов'язані: дбайливо поводитись з підручниками і книгами;
  • отримуючи підручники в бібліотеці, переглянути їх і в разі виявлення дифекту повідомити бібліотекаря; якщо підручник має незначні пошкодження, відремонтувати їх;
  • треба тримати підручники в окремій обкладинці або обгорнути папером;
  • не загинайте аркуші, користуйтеся закладинкою;
  • не слід класти в книгу ніякі предмети;
  • перш ніж узяти до рук підручник, вимийте руки;
  • підготувавши урок, поставте книгу на полицю або покладіть у портфель;
  • на сторінках підручників робити примітки ручкою або олівцем забороняється;
  • поводься з підручником так, щоб не було соромно передати його своїм молодшим товаришам;
  • якщо учень загубив або зіпсував підручник - повернути в бібліотеку такий,який брав, або замінити іншим, рівноціним за змістом і цілями, названим бібліотекарем;
  • до учнів, які недбало ставляться до підручників, застосовувати заходи суспільного впливу.
Обов'язки шкільного колективу щодо збереження підручників
Бібліотекар школи

Відповідає за організацію роботи щодо створення і своєчасного поповнення бібліотечного фонду. Спрямовує діяльність педагогічного колективу на формування в учнів дбайливого ставлення до підручників. Спрямовує діяльність органів учнівського самоврядування на виховання в учнів бережливого ставлення до навчальної книги. Розробляє єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників. Разом з учителями він здійснює систематичний контроль за їх виростанням протягом навчального року, визначає потребу школи в підручниках. Розробляє тематику бесід з учнями та батьками з даних питань. Розробляє та подає на розгляд педагогічної ради школи умови внутрішкільних змагань, оглядів і конкурсів на краще збереження підручників.

Класні керівники

Проводять необхідну роботу з учнями та батьками щодо виховання в учнів дбайливого ставлення до навчальної книги. Беруть участь у видачі фондових підручників учням і організовують їх повернення до бібліотеки після закінчення навчального року. Відповідають за своєчасне оформлення читацьких формулярів учнів. Контролюють стан підручників у класі. Стежать за тим, щоб після закінчення навчального року підручники, які потребують ремонту, були своєчасно відремонтовані й здані в бібліотеку.

Учителі-предметники

Систематично перевіряють стан підручників зі свого предмета та записом у щоденнику повідомляють батьків і класного керівника про ставлення учнів до навчальних книг. Безпосередню роботу з фондом підручників у школі проводить бібліотекар. Усю діяльність учнівського колективу щодо збереження підручників очолюють органи учнівського самоврядування. Вони є ініціатором змагання в школі за дбайливе ставлення до підручників.

/Files/photogallery/Изображение 045.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1562